Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní akce seniorů Jčk

17. 8 . 2016 se podle plánu činnosti na rok 2016 konalo setkání Okresních klubů seniorů Strakonice a Písek v obci Hoslovice na Strakonicku. Původně to mělo být jen setkání těchto okresů, ale na základě spolupráce předsedy OKS Strakonice přítele Daňka a předsedy KV KS přítele Arnošta byly osloveny i další  OKS v Jihočeském kraji, aby se rovněž  tohoto setkání zúčastnily. Nabídku využili členové OKS Tábor, Prachatice a České Budějovice, takže přímo v centru dění byla velice solidní účast členů  z 5 okresů. Celkově se setkání zúčastnilo kolem 30 členů KS.(9 členů KVKS Jčk)Cílem setkání bylo, aby se členové KS setkali i na akci, která nebude zaměřená pouze na rozbor a hodnocení domácí i zahraniční politické situace, či vnitrostranického dění, ale aby se na zdravém venkovském vzduchu blíže poznali, popovídali si, ale také poznali řeholi obtížné práce na dnešním venkově.  I když rozhovorů o politice se zde rovněž vedlo hodně, tomu se nikdy nevyhneme a je to dobře. Program, na kterém jsme se předem domluvili, a to na prohlídce  ekologického  hospodaření na soukromé farmě v Hoslovicích, posezení  v penzionu trefně nazvaném Hospoda u  Starýho kance i následné prohlídce starobylého, historického Vodního mlýna,  byl naplněn do posledního písmene, jednoduše řečeno, AKCE SE POVEDLA, ÚČASTNÍCI  BYLI  VELMI SPOKOJENI.

Již samotný příjezd na Ekologickou farmu a naše přijetí v objektu, kde turisté, kteří sem přijedou, se mohou zde i občerstvit, bylo příjemným překvapením. Přítel MVDr. Daněk, který se svou manželkou farmu vybudoval a posléze ji předal se všemi právy a povinnostmi své dceři Tereze Daňkové, nás nejenom skvěle pohostili, ale také společně se svou dcerou pohovořili o všech dobrých i nedobrých a často i těžkých situacích a nesnázích spojených s prací a životem na farmě. Následovala praktická prohlídka farmy, a to do všech podrobností.

Po prohlídce farmy a po obědě v samotném penzionu, jsme navštívili historický vodní mlýn nedaleko obce, cca 1,5 km. Tam se však musí jít pěšky, neboť k mlýnu vede sice asfaltová, ale jednosměrná silnička, takže autem tam je možné dojet pouze v případě, že někteří účastníci by tam pěšky ze zdravotních důvodů nedošli. Přimlouváme se proto, aby vedení Jihočeského kraje, který již v minulosti pro zachování historické památky věnoval na její opravu mnoho milionů Kč, zahrnulo do svých plánů vybudování alespoň odboček pro auta tak, aby se mohla na této silničce vyhnout. S historií mlýna nás velice podrobně a věcně seznámila a celým objektem provedla mladá průvodkyně Lucka. Zvláště velmi zasvěceně vysvětlila trudné osudy majitelů v době německé okupace i po znárodnění mlýna po roce 1948.

Nelze také opomenout skutečnost, že před vchodem do mlýna je vybudovaný nový informačně – turistický objekt jak pro turisty, tak pro zaměstnance, který je  využíván i pro zajímavě dobové výstavy. Na závěr návštěvy mlýna, jsme ještě do knihy návštěv napsali pochvalný zápis.

Celkově lze konstatovat, že akce byla velice zdařilá a lze si jen přát, aby po ní následovaly i akce další. Třeba se ještě jednou do Hoslovic podíváme, nebo podíváte. Na celou tuto pošumavskou obec a kraj je velmi pěkný pohled z nedaleké rozhledny a já na ní všem, tedy i seniorům v rámci udržení fyzické kondice výšlap vřele doporučuji.

Na závěr mi dovolte, abych za organizaci, přijetí a hladký průběh akce poděkoval jménem všech zúčastněných, především rodině př. Daňka a pochopitelně jemu samotnému.

                                                                             Antonín Černý

                                                                     předseda OKS Písek

 

Plně souhlasím z hodnocením celé akce. Popis průběhu setkání doplňují snímky,které pořídili členové KVKS a jsou dány i na naše webové stránky.

Děkuji předsedům okresů Strakonice a Písek za toto setkání seniorů.Také rodině př.Daňka jménem KVKS děkuji za pozvání a vřelé přijetí.

 

                                                                                 Josef Arnošt

                                                                    Předseda KVKS ČSSD Jčk

 

img_3537.jpgimg_3538.jpg

img_3540.jpgimg_3545.jpgimg_3542.jpgimg_3560.jpgimg_3566.jpgimg_3574.jpgimg_3569.jpgPříjezd Táboraků

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před hospodou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Venkovní posezení

 

 

 

 

 

 

V hospodě

 

 

 

 

 

Střelba

 

 

 

 

 

 

Posilování

 

 

 

 

 

 

 

 

Trenink koní

 

 

 

 

 

 

Areál jízdárny