Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis klipu Zaorálka

„Pohled na svět jsem zdědil po svém otci. On pracoval v 50. letech jako závodní lékař v hutích na Ostravsku a postavil se za lepší pracovní podmínky dělníků,“ prozrazuje voličům na videu Zaorálek. Jeho slova doplňují pohledy na rodinné fotografie. Jednou prý otci hrozilo, že ho za to vyhodí z práce. A v tu chvíli se za Zaorálkova otce dělníci postavili a pohrozili stávkou. Tato slova doprovází pohled na ostravské hutě a tvrdě pracující dělníky u pecí.

Právě od otce se prý Zaorálek naučil, že je třeba prát se za tzv. obyčejné lidi, protože právě na nich stojí svět. Když Zaorálek pronáší tyto věty, doprovází je obrázek lékařky pečující o pacienta, muže, který pokládá dlažební kostky, či pekaře, jak hněte bochník. Práci všech těchto lidí je podle Zaorálka třeba ocenit.

„No, stát nelze řídit jako firmu. K čemu je vám nemocnice, která vyrobí sto milionů zisk. Vy potřebujete nemocnici, která poskytne péči každému, kdo ji potřebuje,“ vymezil se Zaorálek jasně proti Babišovi, který neustále opakuje, že je stát třeba řídit jako firmu. Mezi tím video zachycuje maminku, jak uklidňuje svého malého syna, který v nemocnici čeká na vyšetření. Potřebujete zdravotnictví, které je dostupné pro všechny,“ zdůrazňuje volební lídr ČSSD, který přitom gestikuluje rukama tak, aby obsáhl celou společnost.

Nezapomíná ale ani na seniory. Když někdo celý život poctivě pracuje, tak si podle Zaorálka zaslouží slušnou penzi a důstojné stáří. Patřičným obrazům neschází ani srdceryvná hudba.

Šedesátivteřinový klip se pomalu chýlí ke konci a tvář Lubomíra Zaorálka v jednu chvíli zabere celou obrazovku a volební lídr rázně prohlašuje: „Na každém z nás záleží!“ přičemž zvláštní důraz klade na slovo každém.