Jdi na obsah Jdi na menu
 


Místopředseda CKS - léky pro seniory

VÁŽENÍ PŘÁTELÉ

PŘEDSEDO ČSSD A PŘEDSEDO VLÁDY I OSTANÍ PŘÁTELÉ Z VEDENÍ STRANY, PŘÍTELI PŘEDSEDO KRAJSKÉHO VÝKONNÉHO VÝBORU A HEJTMANE

VÁŽENÉ DELEGÁTKY A DELGÁTI, VÁŽENÍ HOSTÉ.

JMENUJI SE ŠLEHOBR A JSEM MÍSTOPŘEDSEDA CELOSTATNÍHO VÝBORU KLUBU SENIORŮ ČSSD. JAKO MÍSTOPŘEDSEDA MÁM V PŮSOBNOSTI VĚCI SOCIÁLNÍ A ZDRAVOTNÍ. NECHCI ZDE UVÁDĚT CO SE NÁM PODAŘILO VYKONAT A CO DLUŽÍME SENIORŮM. POKLÁDÁM ZA SVŮJ ÚKOL INFORMOVAT O VĚCECH V TÉTO OBLASTI, KTERÉ NÁS VELICE ZNEKLIDŇUJÍ V SOUČASNOSTI A OBÁVÁME SE, ŽE TOMU TAK BUDE I V BUDOUCNU.

JEDNÁ SE O ČACHROVÁNÍ S DOPLATKY ZA LÉKY. V SOUČASNÉ DOBĚ JSOU I TISÍCIKORUNOVÉ ROZDÍLY V DOPLATCÍCH ZA LÉKY U JEDNOTL.IVÝCH LÉKÁREN, ALE NEJEN TO. JEDNÁ SE I O POSTUP NĚKTERÝCH DISTRIBUTORŮ LÉKŮ I LÉKÁREN S EXPORTEM LÉKŮ URČENÝCH NAŠIM OBČANŮM DO ZAHRANIČÍ. NEBO TAKÉ O REEXPORT TĚCHTO LÉKŮ, COŽ MÁ ZA NÁSLEDEK NEÚMĚRNĚ ZVÝŠNÍ JEJICH CENY.

DOVOLTE, ABYCH POUŽIL PŘÍKLAD, KTERÝ SE TÝKÁ PŘÍMO MNE. JSEM ČTYŘI ROKY PO OPERACI SERDCE. Z TOHOTO DŮVODU MUSÍM UŽÍVAT LÉKY NA ŘEDĚNÍ KRVE, LÉK PROTI VYSOKÉMU TLAKU, LÉK NA CHLORETEROL A LÉK PROTI CUKROVCE. OŠETŘUJÍCÍ LÉKAŘ MI LÉKY PŘEDEPISUJE VŽDY NA TŘI MĚSÍCE. PO CELOU DOBU A TEDY I PŘED TŘEMI MĚSÍCI V ŘÍJNU, JSEM ZA TYTO LÉKY DOPLÁCEL 280,- Kč. MINUILÝ ČTVRTEM JSEM ŠEL DO STEJNÉ LEKÁRNY A ZAŽIL JSEM NEPŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ. ZA STEJNÉ LÉKY JSEM DOPLÁCEL 880,- Kč, TEDY O 300 % VÍCE. A TO V DOBĚ KDY SE HOSPODÁŘSTVÍ DAŘÍ.

PODLE MNE TO JE NEHUMÁNÍ I ANTISOCIÁLNÍ. PŘI TOM NIKDO NIC OBČANŮM NEOZNAMUJE, NIKDO NIC NEŘÍKÁ I STRANA NIC NEŘÍKÁ. ZKRÁTKA NIC SE NEDĚJE. PŘI TOM TO OHROŽUJE NAŠÍ POZICI. MÁME PŘEDSEDU VLÁDY, MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ, MINISTRYNI PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ I MINISTRA PRŮMYSLU A OBCHODU. NIKDO NIC, JAKO BY TO NEVĚDĚLI.

AŽ NYNÍ, PŘI TOM TO MUSÍ TRVAT DELŠÍ DOBU. MINISTRYNĚ TO OZNAČUJE ZA NEPŘIJATELNÉ, ALE ČEKÁ AŽ CO MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ. MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ ŘÍKÁ, ŽE SE JEDNÁ O KONKUREČNÍ BOJ MEZI LÉKÁRENAMI. PODLE NĚJ JE VŠE V POŘÁDKU, PROTOŽE VYHLÁŠKA URČUJE MAXIMÁNÍ CENU KAŽDÉHO LÉKU. TO ZNAMENÁ PODLE NĚJ, ŽE OD TEĎKA BUDU JÁ I OSTATNÍ OBČANÉ A SENIOŘI PLATIT 3X VYŠÍ DOPLATKY NEŽ PŘED TŘEMI MĚSÍCI. TO POKLÁDÁM ZA NEÚNOSNÉ.

V KRAJSKÝCH VOLBÁCH ČSSD NEVOLILO VÍCE JAK JEDEN MILION SENIORŮ. POKUD S TÍM NĚCO NEUDĚLÁME A POKUD TO NÁLEŽITĚ NEZVEŘEJNÍME DOPADNEME JEŠTĚ HŮŘE. LÉKY UŽÍVAJÍ VĚTŠINOU DŮCHODCI. SENIORŮ JSOU TŘI MILIONY, ALE TOTO SE TÝKÁ DALOKO VĚTŠÍHO OKRUHU OBČANŮ, TAKŽE NÁSLEDEK BY BYL DALEKO HORŠÍ.

DĚKUJI ZA POZORNOST

V PÍSKU DNE 28.1.2017

JUDr. JOSEF ŠLEHOBR - PÍSEK

(určeno účastníkům krajské konference ČSSD v Českých Budějovicích)