Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ringo Čech - názor

2. 1. 2016

 Ringo Čech jako obvykle - stručně a výstižně

1. 7. 2015    Parlamentní listy

Co jste si pomyslel, když byl na nedávném sjezdu ANO Andrej Babiš znovuzvolen do funkce předsedy sto procenty hlasů?

Nesledoval jsem to. Nicméně to vidím jako poučení pro lídry ostatních stran, kde chybí stranická kázeň. Když se stranou nesouhlasím, tak z ní vystoupím a je to. Tak to udělal Winston Churchill. Čestně vystoupil z konzervativní strany.

 

Třeba jako poučení pro předsedu hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury?

 

Přesně tak. Puč na něj udělaly absolutní nuly, které přivedl do politiky. Kdyby za nimi nestál, tak by v Parlamentu nemohli dělat ani vrátné. Podle mě to jsou hnusní zrádci.

 

Ještě se vrátím k ANO. Opravdu vám není divné, že je předseda zvolen jednohlasně? Vždyť to nebývalo ani za bývalého režimu...

 

Je v tom logika. Jde o výsledek politiky pevné ruky. Drží stranu pevně v rukou a členům to imponuje. Když není bordel nahoře, dává to pocit jistoty.

 

Vy preferujete politiku pevné ruky?

 

Osobně se nacházím v přechodu od militantního demokrata k osvícenému monarchistovi.

 

Tudíž vás nejspíš oslovuje i chování režimu Vladimira Putina...

 

USA si chtějí podrobit celou Evropu, bohužel v médiích se už všechno dozvíme, co proto dělají a co chystají. Rusko je v defenzivním postavení, do něhož je zahnal Západ. Proč by měl mít Putin zájem na válce o Donbas? Nicméně za hranicemi mu někdo ponižuje tři a půl milionu Rusů a s tím by se nikdo nesmířil. Kdybychom měli v Drážďanech milion Čechů a někdo je tam šikanoval, také bychom jim po nocích vozili zbraně.

 

Západ, moc zobecňujete. Kdo tedy může za konflikt na východě Ukrajiny?

 

Nadnárodní korporace a obchodní řetězce. Nemohly se dočkat, až postaví ty svý obchoďáky a nákupní haly zase někde dál. Vždyť Ukrajina je čtyřicetimilionový trh. Nicméně skrze tyhle šmejdy odtékají peníze jinam. Takže jestli je někdo v NATO nebo ne, na to s... pes. Hlavním nepřítelem jsou tihle hamouni. Kupujeme jejich chemické sračky a vlastně nám to nevadí. Z.... skoupili naše značky piv a teď do nich budou s... umělotiny a strouhat kopřivy. Za všechno může tenhle nenažraný velkokapitál. Ten bordel začal na Majdanu. byli tam Američané, Britové a další a bohužel i náš J.Štětina - euroslanec, Kocáb, kníže Schwarzenberg. Co se pletou do jiných států, když nám tu udělali bordel. Nemají co dělat ?

 

Myslíte si, že se regionální podnikatelé chovají zodpovědněji než nadnárodní koncerny?

 

To je snad nad slunce jasné. Těm nadnárodním koncernům na žádné zemi, žádném kraji nezáleží Jen nenažraně zdražují a bobtnají. Bohatých lidí si vážím, hlavně těch, co k majetku přišli vlastním umem. Čeští podnikatelé jsou už z podstaty věci mnohem odpovědnější. Zahraniční kapitál se na nás může vys.... Jde o moderní kolonialismus a otrokářství. Pokladní v supermarketu bere 12 000 hrubého, ale manažeři, akcionáři a takováhle verbež si nakupují mahagonové ráhnoví do svých jachet a hrají golf platinovými holemi.

 

Myslíte si, že je to horší než za bývalého režimu?

 

Pro někoho ne a pro větší polovinu ano. Z důchodu 9 tisíc se nedá vyskakovat, a z platu 16 tisíc čistého také ne. A to má většina byty z totality, nebo je zdědila. Nejvíce lituji děti, které nemají na obědy, a zájmové kroužky a toulají se v ulicích. To tu nebylo, navíc většina občanů si mohla pořídit slušné bydlení za malé peníze, nebo postavit dům za velmi výhodné půjčky, koupit auto a to nové, ne ojeté šunky. Navíc ten bordel kolem nás, lidi, co přemýšlejí deprimuje,a vládě to nevadí, počet sebevražd roste a počet bezdomovců také Mateřská je ubohá, a je jen na plínky, a rodina pak žije z 20 tisíc, ze kterých platí byt 5 tisíc a ostatní prý musí stačit. Proč ? To rodina s příjmem 50 tisíc opatruje babičku, která má svůj důchod a ještě od státu žádají opatrovné 12 000. Ä stát platí a nekontroluje to. Nebo babička chodí cvičit do Sokola a mladí na ní berou opatrovné. Poslanci za 130 tisíc,nechodí do sněmovny a pro své voliče nedělají nic. Obyčejný člověk po jedné absenci, letí z firmy a to má plat sotva 20 tisíc ale hrubého. Všechno se pořád mění Ale k horšímu, USA chce válku, Islám chce pro všechny smrt a bohatí stále více peněz. V historii už padlo impérií, doufejme že dnešní nenasytné padnou, dřív, než padneme my. Ale to jde to moc pomalu.